İsmailAltınok.com Genel Windows 10 Logo Tiger Register Sorunu ( Çözüldü )

Windows 10 Logo Tiger Register Sorunu ( Çözüldü )Logo Tiger ve Logo Connect programlarını kullanıyorsanız veya çalıştığınız firmada kullanılıyorsa Windows 10 yüklü cihazlarınızda Register.bat dosyasını çalıştırdığınızda cmd ekranı görünüp hemen kapanacaktır.

Register dosyasını çalıştıramadığınızda Logo Tiger ve Logo Connect programlarına girerken dll veya veri okuma hataları ile karşılaşabilirsiniz.

Örnek hata:

Bunun çözümü aslında çok basit. Windows 7’de UAC ekranından kullanıcı hesabı denetimini kapatabiliyorduk fakat Windows 10’da Kullanıcı Hesabı Denetimini tamamen kapatmamız için regedite girmemiz gerekiyor.

 

Gelelim çözüme: Windows+R tuşlarına basarak veya Başlat menüsünde run yazarak Çalıştır ekranına geliyoruz. Regedit yazarak devam ediyoruz.

 

Regedit konsolumuzda HKEY_LOCAL_MACHINE->SOFTWARE -> Microsoft -> Windows -> CurrentVersion ->Policies -> Systems dizinine ilerliyoruz. Daha sonra EnableLUA değerine çift tıklıyoruz.

  • Üstteki klasör çubuğuna direk kopyalayarak bu dizine gidebilirsiniz. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system

Değer verisi alanında yazan “1” değerini “0” olarak değiştirip tamam diyoruz.

 

Bu işlemi yaptıktan sonra ekranımızın sağ alt tarafında bilgisayarı yeniden başlatmamız gerektiği bildirimini görüyoruz.

 

Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve sorun giderildi. Register.bat dosyamıza sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıyoruz. Tekrar logoya giriş yaptığımızda hata vermeyecektir.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.