İsmailAltınok.com Genel,Güvenlik,Sistem Sophos Central – Global Exclusion(Dışlama) Ekleme

Sophos Central – Global Exclusion(Dışlama) EklemeMerhabalar,

Sophos Central InterceptX&Endpoint Protection Antivirüs ürününde tüm konfigürasyonlar/yapılandırmalar Sophos Central web arayüzünden yapılmaktadır. Kurumumuzda ihtiyacımız olan bazı dosya,web site,klasör vb. alanları antivirüs yazılımımız zararlı yazılım olarak görebilmektedir. Bu yazımda Sophos Central  üzerinden dışlama ekleyerek istedimiz dosya,website veya klasörlerin tarama ve analiz dışında tutulmasını anlatmaya çalışacağım.

 

Adım 1: Sophos Central arayüzümüze giriş yapıyoruz. https://central.sophos.com/manage/login

Daha sonra karşımıza gelen Dashboard ekranındaki sol menüden Global Settings bağlantısına tıklıyoruz.

 

Adım 2: Girmiş olduğumuz Global Settings menüsünde biraz aşağılara inerek Global Exclusions bağlantısına tıklıyoruz.

 

Adım 3: Açılan ekranda sağ üstten alandan Add Exclusions bağlantısına tıklayarak Dışlama Ekle sayfasına giriyorz.

 

Adım 4:

Exclusions Type alanında ekleyeceğimiz dışlamanın tipini seçiyoruz. File or folder, website vb. farklı tiplerde dışlama ekleyebilirsiniz.

Value alanında dışlama değerini ekliyoruz. Website için ismailaltinok.com  file için C:\Windows\notepad.exe şeklinde girebilirsiniz.

Active for alanında dışlamanın nasıl aktif olacağını seçiyoruz. Sadece taramalardan dışlama istiyorsak Scheduled  only, gerçek zamanlı olarak dışlamak istiyorsak real-time only veya hem gerçek zamanlı hemde taramalardan dışlamak istiyorsak real-time and scheduled olarak seçiyoruz.

Ben real-time and scheduled seçeneğini seçerek devam ediyorum. Comment ( yorum ) alanını boş bırakarak Add diyerek devam ediyorum.

 

Adım 5: Üstteki adımdaki alanları doldurduktan sonra aşağıdaki ekranda Save diyerek kaydediyorum ve işlem tamamdır. Yaptığımız dışlama clientlerimizde internet hızımıza bağlı olarak ortalama 5 dakika sürmektedir.

 

 

Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle..

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.